Značka
ADRIA STARÉ GENERACE

Může být renovace atraktivní?

PROČ MŮŽE BÝT VINTAGE KARAVAN ADRIA VAŠÍM DALŠÍM VELKÝM PROJEKTEM
Napsali Will A Saira Aspinallovi
KARAVANY ADRIA MAJÍ MNOHO ŽIVOTŮ A NENÍ NEOBVYKLÉ NARAZIT NA SKUTEČNĚ STARÉ MODELY, KTERÉ JSOU STÁLE V DOBRÉM STAVU. UVAŽOVALI JSTE NĚKDY O PROJEKTU RENOVACE, KTERÝM VYTVOŘÍTE NĚCO SKUTEČNĚ ZVLÁŠTNÍHO?

S malou finanční investicí a trochou fantazie můžete z něčeho starého udělat něco nádherně klasického. Seznamte se s Willem a Sairou Aspinallovými, dvěma Brity, kteří v roce 2018 v Londýně všechno prodali a koupili si historickou usedlost poblíž slovinského jezera Bled. Tento pár pomalu renovuje 400 let starý dům a přestavuje ho na rodinný butikový hotel. Když Will před zahájením rekonstrukce domu přemýšlel, zda by se měl pustit do menších kutilských projektů, Saira mu ukázala starý karavan Adria 380 a nastínila mu vizi vintage mobilního baru. Tak se zrodil Rexův bar.

Rexův bar jsme našli na avto.net, populární slovinské webové stránce nabízející ojeté vozy. Model Adria 380Q z roku 1979, který byl stále provozuschopný, stál pouhých 900 EUR a byl od nás jen několik kilometrů.

Koncept baru rychle vyvolal zájem jednoho z nejpopulárnějších ekologických kempů v zemi. Díky pobytu zajištěnému v kempu Eco River Camp na letní měsíce měl Will jen čtyři měsíce na dokončení renovace. Aby udržel nízké náklady, Will zrenovoval a znovu použil mnoho starých předmětů nalezených na statku. Mezi retro prvky patří garážová vrata, která nyní slouží jako barový pult, úžasné tapety z 50. let nalezené na půdě, které dodávají klasický styl, a 150 let staré podlahové desky přeměněné na terasu. Ve spojení s pracovními deskami z nerezové oceli na míru a moderními solárními panely splňuje bar všechny moderní standardy, přesto si zachovává své kouzlo. Kromě léta stráveného obsluhováním žíznivých rekreantů v kempu Saira a Will také pronajímají Rexův bar na akce a festivaly, jako jsou prosincové oslavy a jarní čokoládový festival v nedalekém historickém městě Radovljica.

„REXŮV BAR ZAČAL JAKO WILLŮV PROJEKT RENOVACE, ALE STAL SE VELKOU SOUČÁSTÍ NAŠEHO RODINNÉHO ŽIVOTA A PÁTEŘÍ NAŠEHO PODNIKÁNÍ, ZATÍMC STÁLE RENOVUJEME NAŠI USEDLOST.“

Po úspěchu tohoto renovačního projektu se Will a Saira rozhodli koupit další model Adria. Okouzleni vejčitým tvarem modelu 300 se rozhodli, že z něj bude vynikající jednotka na stylové kempování, a začali navrhovat miniaturní butikový hotelový pokoj.

Nový karavan s názvem č. 26, inspirovaný bohatstvím vlakových vozů Orient Expressu, nabízí luxusní pobyt s plnohodnotnou manželskou postelí, ložním prádlem a stropem znázorňujícím noční oblohu. Nachází se také v kempu Eco River Camp ve Slovinsku a je možné si jej zarezervovat pro letní pobyty na dvě noci a více.

...A Č. 26 VÁS VÍTÁ

Č. 26 patřil posledních 20 let jednomu páru, který si koupil nový modernější model Adria. Spolupracovali jsme se stejným slovinským designérem na barevném schématu a designu exteriéru a také pro nás vytvořil více než 50 zlatých samolepek ve tvaru hvězdy,  abychom na stropě vytvořili noční oblohu. Kromě renovace interiéru vytvořil Will pro karavan také sluneční terasu, která hostům poskytne soukromý prostor k posezení, jídlu a odpočinku venku.

@slovenianfamilyaspinall

Slovenian Family Aspinall

ECO RIVER CAMP
RADOVLIJICA, SLOVINSKO

Eco River Camp je malý 100% trvale udržitelný kemp v alpské oblasti Slovinska. Nachází se na břehu řeky Sávy a velmi blízko jezera Bled.
Je ideálním místem pro poznávání přírody a krás Slovinska. Kemp, který je každoročně otevřený od 1. června do 15. září, přijímá hosty s obytnými vozy, mobilními domy, karavany a stany a nabízí také ubytování na místě ve zvonových stanech, dřevěných chatkách a karavanu č.

ecorivercamp.com

Jste na řadě!